Adriana Drozdowicz

Taniec jest w moim życiu od szkolnych lat i od zawsze sprawiał mi olbrzymią satysfakcję. Początkowo umiejętności taneczne nabywałam w szkole tańca Caro Dance, gdzie byłam członkinią formacji tańczących disco dance, modern jazz ukierunkowanych na udział w konkursach. Obecnie jestem podstawową tancerką Formacji Tanecznej C&L, z którą ostatnim osiągnięciem było zajęcie II miejsca na Stargate Shows na El Sol Salsa Festival 2015. Zajęcia taneczne prowadzę od 2012 roku. Jestem osobą wszechstronną i cenie sobie indywidualizm – swój taniec kształtuje poprzez łączenie różnych technik tanecznych: salsa, bachata, reggaeton, ragga, popping, modern jazz. Zachęcam wszystkich, którzy tańczą, aby odnaleźli swój indywidualny styl i tańcząc byli tu i teraz. W taki sposób sposób taniec może dać prawdziwą przyjemność i naprawdę zmienić życie. Tak jak to było w moim przypadku Ważna jest dla mnie samorealizacja, dlatego wciąż inwestuje w siebie. Nie zmarnuje żadnej szansy uczestnictwa w warsztatach w Polsce i zagranicą. Nauka daje mi stałą energię i rozwój. Czerpię niesamowitą satysfakcję z tego, co robię. Swoją pozytywną energią i radością do życia chętnie zarażam wszystkich dokoła. Staram się prowadzić zajęcia tak, aby każdy wyszedł zadowolony z siebie i ze swoich postępów.

Taniec jest dla mnie możliwością pokazania swojej natury i odczuwania w pełni swojej kobiecości! W nim czuje się naturalnie!

W Warsaw Salsa Club prowadzę zajęcia z salsy liniowej, bachaty w parach oraz moje ukochane zajęcia solo oraz ladies stylingu. Traktuje te zajęcia nie tylko, jako naukę kroków, ale głównie, jako sposób podkreślenia swego charakteru i indywidualnego stylu, wyrażenia siebie poprzez ruch.

Salsa to dla mnie przede wszystkim ekspresja ruchów, radość, gra między kobietą a mężczyzną i naturalność. Pozwala mi na interpretację muzyki i szaleństwo na parkiecie. Zmysłowość, bliskość i namiętność to słowa, którymi mogę opisać Bachatę. Bachata nieustannie mnie intryguje i daje możliwość wyrażenia siebie. Na zajęciach ważne jest dla mnie aby uczyć prawidłowego wykonywania ruchu, dzielić się charyzmą i miłością do tańca, pokazywać jak taniec jest przydatny do osiągnięcia dobrego samopoczucia oraz jak można poprzez niego integrować ludzi.

Kobiety na moich zajęciach uczą się emanować swoją kobiecością oraz tego jak z gracją i zmysłowo stawiać każdy krok, przez co zyskują pewność siebie nie tylko na parkiecie, ale i w życiu. Posiadam dużą wiedzę na temat bycia prowadzoną w tańcu, dzięki czemu w łatwy sposób przekazuję mężczyznom wskazówki jak delikatnie, ale w przejrzysty sposób poprowadzić partnerkę tak, aby czuła się wyjątkowo w tańcu.
Na zajęciach w parach uwagę przykładam również do interakcji między partnerami oraz czystego i poprawnego wykonywania figur. Nie zabraknie również rzetelnie wytłumaczonych krok po kroku. Oprócz sporej dawki techniki staram się uwrażliwić swoich uczniów na muzykę, która daję możliwość niekończącej się zabawy tańcem.

Moim zajęciom towarzyszy dawka dobrego humoru i luźna, latynoska atmosfera, bo na sali najważniejszy jest uśmiech, energia i zaangażowanie, a wszystko to sprzyja dobrej zabawie i szybkiej integracji grupy!

Za swoje najważniejsze osiągnięcie uważam widok wielu zarażonych pasją kursantów tańczących na imprezach.

Słowa, którymi się kieruje w tańcu: „O tańcu nie da się pisać […] taniec trzeba tańczyć” oraz „Cudowne – tu i teraz”.

2 odpowiedzi na „Adriana Drozdowicz

  1. Pingback:Salsa liniowa od podstaw Warsaw Salsa Club

  2. Pingback:Salsa ACROBATICA Warsaw Salsa Club

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *