Dominika Tur

bachata, kizomba, grupa choreograficzna kizomby

Taniec to jej największa pasja. W nim znajduje motywację do działania. Dominika słysząc dźwięki latino staje się prawdziwym wulkanem energii a swoim optymizmem i radością zaraża innych. Z wykształcenia jest psychologiem i germanistką.

Taneczna przygoda Dominiki rozpoczęła się w wieku 7 lat. Wówczas w jej kręgu zainteresowań pojawił się taniec towarzyski. Zgłębiała jego tajniki przez pewien czas, jednak czuła, że choć kocha taniec, to swojego stylu musi szukać dalej. Jako osoba bardzo aktywna w kolejnych latach próbowała swoich sił również w innych dyscyplinach – gimnastyka artystyczna, pływanie, fitness i koszykówka. Z tą ostatnią związała prawie 10 lat swojego życia. Kiedy przestała grać postanowiła wrócić do tańca.

Zaczęło się od salsy a z biegiem czasu pojawiły się eksperymenty również z innymi stylami: reggaeton, tango, a nawet dancehall. Jednak prawdziwą miłością Dominiki okazała się bachata, a zaraz po niej kizomba. W tańcu kieruje się jedną zasadą – ma być romantycznie i sensualnie.

Zajęcia prowadzi z dużą dawką humoru – tak, by dla każdego były przyjemnością i dobrą zabawą. Korzystając z psychologicznego zaplecza doskonale wie, jak zmotywować grupę i czym jest indywidualne podejście do każdego kursanta. Ucząc, stara się kłaść nacisk na muzykalność i elementy stylingowe. Na jej kursach Panie z pewnością odkryją, czym jest zmysłowość w tańcu, dowiedzą się jak pracować nad własnym ciałem i jak uwodzić  spojrzeniem.

Swoją miłością do bachaty Dominika postanowiła zarażać innych. W 2012 roku w jej głowie pojawiła się idea organizacji tanecznych eventów typu flash mob (efekty możecie podziwiać na YouTube wpisując „Warsaw bachata flash mob”). Do tej pory odbyły się trzy takie wydarzenia a na nadchodzące miesiące planowane są już kolejne.

Dominika należy do różnych formacji choreograficznych, uczestniczy w licznych festiwalach tanecznych i stale rozwija swój warsztat pod okiem najlepszych polskich i zagranicznych instruktorów, spośród których najważniejsi to:

 • Ataca & Alemana (USA)
 • Gabriel & Begona (Hiszpania)
 • Korke & Judith (Hiszpania)
 • Johny Vazquez (Meksyk)
 • Luis Vazquez (Meksyk)
 • Andrea & Silvia (Włochy)
 • Frank Santos & Julie Camous (Dominikana/Francja)
 • Kwenda Lima (Republika Zielonego Przylądka)
 • Afrolatin Connection (Portugalia)

5 odpowiedzi na „Dominika Tur

 1. Pingback:Co ja tańczę… | DancingRunner

 2. Pingback:Listopad czyli... 2x więcej kizomby! :) - Warsaw Salsa Club

 3. Pingback:Nowa KIZOMBA już za tydzień! - Warsaw Salsa Club

 4. Pingback:Kizomba dla początkujących Warsaw Salsa Club

 5. Pingback:Co robisz w piątek 13.? Warsaw Salsa Club

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *