Karolina Bentyn-Budna

KarolinaBBkizomba

Pasja Karoliny do tańca rozpoczęła się w dzieciństwie, kiedy uczęszczała na zajęcia z tańca klasycznego i akrobatyki w Szkoły Baletowej im. Romana Turczynowicza w Warszawie.

Od tamtej pory taniec i sport praktycznie zawsze był obecny w jej codziennym życiu.

Z tańcami latynoskimi zetknęła się przypadkowo, na typowej imprezie socialowej. Od tamtej pory zaczęła uczyć się salsy i bachaty, coraz bardziej „wsiąkając” w taneczne środowisko.

Pierwszy raz zetknęła się z kizombą na warsztatach organizowanych przez szkołę Montuno Aye, prowadzonych przez Olę Leszczewicz, Gosię Porębę, Karolinę Łuczak, Marka Rewickiego i Rafała Szeleźniaka w Warszawie.

Regularną naukę kizomby rozpoczęła w 2010 roku na kursie Oli Leszczewicz i Maćka Bielińskiego.

Od tamtej pory kizomba pochłonęła ją całkowicie. Zaczęła regularnie szkolić się na rożnych zajęciach i warsztatach prowadzonych przez instruktorów polskich i zagranicznych (Warsaw Kizomba Festiwal, Summer Salsa Festiwal, Angolamente Sensual, Afrocuban Festival).

Regularne kursy kizomby prowadzi od 2012r. stale współpracując ze szkołą Salsa Point (poprzednio Montano Aye).

W kizombie najważniejsze jest dla niej zachowanie charakteru tańca i kształtowanie naturalnego ruchu ciała, co stara się przekazywać swoim kursantom na zajęciach.

Karolina posiada państwowe uprawnienia instruktora rekreacji ruchowej ze specjalnością fitness – ćwiczenia psychofizyczne- joga.

Prowadzi własne zajęcia z jogi według metody B.K.S Iyengara.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *