Piotr Kacprzycki

Bachatę tańczę od 2008 roku. Chęć rozwoju i nauki tego tańca była tak duża, że uczyłem się praktycznie codziennie na chyba wszystkich kursach jakie znalazłem wówczas w Warszawie. Do tego oczywiście wszystkie praktisy, warsztaty i festiwale. W skutek tak intensywnej nauki, już po roku rozpocząłem prowadzenie regularnych kursów w Warsaw Salsa Club, gdzie uczę do dnia dzisiejszego. Przez ten okres prowadziłem również grupy choreograficzne, które z sukcesami występowały na różnego rodzaju festiwalach. Nie obca jest też mi kizomba, którą tańczę od 2012r i która na dzień dzisiejszy jest dla mnie równie ważna i inspirująca, jak bachata. Od wielu lat staram się zarażać ludzi tym co kocham najbardziej, czyli pasją do tańca.

Taniec to dla mnie najlepszy sposób na oderwanie się od codziennej rutyny i natłoku obowiązków. Tańcząc, nie możesz myśleć o niczym innym, ponieważ wówczas nie tańczysz tylko jesteś na lekcji w-f. To również doskonałe i bardzo subtelne narzędzie komunikacji i wyrażania siebie.Taniec uczy także odpowiedzialności i wrażliwości na drugą osobę.

W Warsaw Salsa Club prowadzę zajęcia właśnie z bachaty. Możecie mnie spotkać na regularnych kursach (na różnych poziomach zaawansowania), jak również na warsztatach tematycznych. Bachata ze względu na swoją różnorodność daje nieograniczone możliwości interpretacji muzyki dlatego też moje lekcje to nie tylko nauka kroku podstawowego i różnorakich figur, ale również rozwój muzykalności, wskazanie sposobu interpretacji tego, co każdy z Was słyszy.

Po tylu latach nauczania i obserwacji swoich kursantów wiem, jak przekazać to co najważniejsze i niezbędne dla komfortowego tańca w parze. Prowadząc zajęcia najważniejsze są dla mnie dwie rzeczy. Technika – bez niej nawet zwykłe skakanie do rytmu może być trudne, a wręcz niebezpieczne oraz interakcja z partnerką bo dzięki temu taniec można nazwać tańcem.

Cytat ode mnie: „Taniec to improwizacja, która rodzi się z interakcji pomiędzy partnerami oraz wspólnej interpretacji muzyki, a nie zestaw wyuczonych figurek„.

2 odpowiedzi na „Piotr Kacprzycki

 1. Teresa Tomczyk mówi:

  Gratuluję odwagi w dokonywaniu wyborów życiowych !!!!!!!!!!
  Pasja !!!!!!!!!!!!!!
  Pasja !!!!!!!!!!!!!!
  I jeszcze raz pasja to gwarancja sukcesu w kazdej dziedzinie !!!!!
  Ale bachata w Twoim wydaniu zaskoczyla mnie.
  Buziaczki i muszę się zapisać oczywiście mój poziom to -1

 2. Pingback:Bachata - nowy kurs już w środę! Warsaw Salsa Club

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *