SP 211

jdffOferta zajęć dla uczniów Szkoły Podstawowej nr 211

„Junior Dance Fun & Fit”

Podobnie, jak w roku ubiegłym WSC proponuje uczniom Szkoły Podstawowej nr 211 im. Janusza Korczaka w Warszawie udział w zajęciach tanecznych „Junior Dance Fun & Fit”. Zajęcia prowadzone będą w oddzielnych grupach wiekowych dla uczniów klas 1-3 oraz dla uczniów klas od 4 do 8.

 

Głównym celem zajęć jest przeciwdziałanie hipokinezji, czyli spadku aktywności ruchowej, u dzieci
w wieku szkolnym. Każde zajęcia, poprzez obcowanie z muzyką i rytmem, będą wzmacniać motoryczność i wydajność fizyczną dzieci, a w efekcie będą cegiełką na drodze do zdrowego życia pełnego aktywności psychoruchowej.

 

W czasie zajęć stawiamy na ruch przy muzyce ukierunkowany na konkretny cel: polepszenie koordynacji ciała, podniesienie gibkości i siły, uwrażliwienie na muzykę i podstawy savoir vivre. Jednocześnie dbamy o poprawienie samooceny dziecka i naukę asertywności.

 

Dodatkowym efektem całorocznej pracy wywołującym zadowolenie dzieci oraz uśmiech na twarzach ich opiekunów i zgromadzonych gości będzie krótka etiuda taneczna na zakończenie roku szkolnego, w której wezmą udział wszyscy kursanci „Junior Dance Fun & Fit”.

 

Miejsce: Szkoła Podstawowa nr 211 w Warszawie

Termin: każdy czwartek lub wtorek od godziny 16.30 do 17.15

Start: zajęcia pokazowe 05.10.2017

Pierwsze zajęcia: 10.10.2017 oraz 12.10.2017

Maksymalna wielkość grupy: 20 osób

 

Kontakt: Joanna Kacprowicz

605 645 784
mail: joanna@warsawsalsaclub.pl

Warunki uczestnictwa

 

 1. Pierwsze zajęcia pokazowe dla obu grup wiekowych 05.10.2017 w ramach dnia otwartego bez żadnych opłat.
 2. Regularne zajęcia rozpoczniemy od 10.10.2017 (grupa młodsza) i 12.10.2017 (grupa starsza),
 3. Podpiszemy z rodzicami zgłoszonych dzieci umowę na czas trwania zajęć oraz ustaloną opłatą za okres umowy (z możliwością rozłożenia na raty).
 4. Zajęcia każdej grupy będą odbywać się co tydzień z wyłączeniem dni ustawowo wolnych od zajęć szkolnych
 5. Koszt zajęć:
  1. Jednorazowa opłata do końca roku szkolnego rok 880
  2. Płatność w dwóch ratach po 450 zł w październiku 2016 oraz lutym 2018
  3. Płatność w ratach miesięcznych po 120 zł (październik 100 zł)

 

O szkole tańca Warsaw Salsa Club

 

Szkoła tańca Warsaw Salsa Club powstała z pasji tańczenia. Spontaniczna inicjatywa dla znajomych zaczęła zmieniać się w obecnie istniejącą szkołę. Zarówno dla instruktorów i właścicieli szkoła tańca to ludzie. Od początku powstania szkoły staramy się by rodzinna atmosfera, indywidualne podejście do potrzeb każdego kursanta przyświecały naszym działaniom.

 

Zajęcia w WSC to nie tylko nauka figur, ale przede wszystkim sposób na wyrażenie siebie, nauka wyrażania emocji za pomocą ciała i wspaniały relaks dla ciała i ducha. Na wszystkich naszych zajęciach podstawą nauki jest dobra zabawa.

 

Naszą misją jest szerzenie wartości oraz aktywnego trybu życia. W roku szkolnym 2015/2016 udowodniliśmy, że tańczyć może każdy. We współpracy i dzięki wsparciu Fundacji „Vis Maior” zorganizowaliśmy roczny cykl bezpłatnych zajęć dla osób niewidomych oraz słabowidzących.

 

Maria Małaszkiewicz, instruktor tańca

Dyplomowany Instruktor Rekreacji Ruchowej o specjalności Taniec (Certyfikat nr.13981 / PAS / 2012). Instruktor tańca od 7 lat, w Warsaw Salsa Club od 4 lat. Warsztat taneczny Maria szlifowała pod okiem gwiazd międzynarodowego formatu m.in. Eddie Torres – historia stylu salsa NY (on2) i jego uczennicy  Melissa Rosado,  Johny Vasquez (popularyzator stylu salsy LA-on1) , Alexis Ruiz (Norwegia), grupa Santo Rico (NY), Grupa Yamullee (NY), Super Mario(Londyn), Mykel Fonts (Cuba), Olivier Pineda (Australia), Alien Ramirez (Cuba) oraz na wielu festiwalach i warsztatach w Polsce
i za granicą.

 

Uczestnikami jej zajęć są zarówno juniorzy, jak i seniorzy. W roku szkolnym 2015/2016 przeszła kurs zorganizowany przez Fundację „Vis Maior” i jako instruktor Warsaw Salsa Club prowadziła zajęcia dla osób niewidomych i słabowidzących. Celem zajęć było usprawnienie koordynacji ruchowej
w nieznanej przestrzeni z wykorzystaniem elementów echolokacyjnych, co sprzyja zapobieganiu wykluczeniu społecznemu osób z niepełnosprawnością wzroku.

 

Do swoich najważniejszych osiągnięć oprócz udokumentowanych kompetencji instruktorskich potwierdzonych dyplomem, Maria zalicza zdobyty certyfikat choreoterapii, główną partię solową
w pokazie Montuno Street, gdzie zaprezentowała nie tylko swoje taneczne umiejętności, ale również elementy rzemiosła aktorskiego. Kolejnym sukcesem był zrealizowany projekt grupowy dla osób niedowidzących i niewidomych. Natomiast w 2016 roku choreografia jej podopiecznych zdobyła I miejsce w XII Wawerskim Konkursie Tańców Dyskotekowych dla Dzieci.

 

Sama mówi o sobie: „Ruch jest dla mnie pasją, energią i radością, którą chciałabym się podzielić
ze wszystkimi. Potrafię udowodnić, że każdy czuje muzykę i nawet najmniejszy krok postawiony
z uczuciem, staje się tanecznym preludium. Na zajęciach najważniejsza jest dla mnie radość, jaką budzi rytm i melodia oraz uśmiech pojawiający się na twarzach adeptów sztuki tanecznej, kiedy płynność ruchu w rytmie clave, staje się podświadomym działaniem. Dlatego na moich zajęciach można oderwać się od codzienności i otworzyć na nowe wyzwania”.

Komentarze są wyłączone.