Dominik Janowski

Taniec jest dla niego czymś więcej, niż tylko nauką ruchów. W jego rodzinnym Kaliszu podczas nauki tańca towarzyskiego odkrył, że zawiera on w sobie ogrom pozytywnych emocji. Uwielbiał wychodzić poza utarte schematy kładąc jednocześnie bardzo duży nacisk na musicality, co do tej pory jest jego charakterystyczną cechą w tańcu. Początek 2011 roku to bardzo ważny okres w jego życiu, gdyż to w tym właśnie czasie odkrył, jaki rodzaj tańca kryje się pod słowem kizomba. Od pierwszych zajęć wiedział, że jest to taniec, którego poszukiwał i zaczął zgłębiać wiedzę na jego temat.

Po przeprowadzce do Warszawy uczęszczał do wielu szkół uczących kizomby w stolicy, jednak przełomowe stało się zobaczenie kizomby w wykonaniu Kwendy Limy. Posiadający niezwykłą charyzmę tancerz z Republiki Zielonego Przylądka miał największy wpływ na kierunek rozwoju Dominika. Był pod tak wielkim wrażeniem umiejętności Kwendy, że postanowił indywidualnie podążyć w podobnym kierunku – w Polsce nie było możliwości ćwiczenia tego sposobu prowadzenia. Podczas uczestnictwa w licznych międzynarodowych festiwalach poznał także inne techniki, które ukazały mu szerokie możliwości przekazywania intencji ruchu w kizombie.

Obecnie ma indywidualny styl tańczenia kizomby, który jest dość rozpoznawalny na parkiecie po spokojnych i płynnych ruchach. Sam twierdzi, że kluczem do sukcesu w kizombie jest równanie „1+1=1” i ono najlepiej oddaje jego zafascynowanie tym tańcem.

Spotkaj się ze mną na : grafik