Karol Lesica

Jeździ na desce, nałogowo ogląda filmy, fotografuje, pocina na kompie, rysuje i…. oczywiście tańczy. Instruktor pełen szalonych pomysłów, właściciel niespożytej energii, na jego zajęciach na pewno nie będziecie się nudzić.

Swoją przygodę z tańcem rozpoczął już od wczesnych lat, naśladując tancerzy występujących w telewizji. W okresie nastoletnim próbował różnych technik tanecznych w tańcach towarzyskich jednak nigdzie nie zagrzał miejsca na dłużej. Gdy w 2005 roku trafił na zajęcia z salsy, zakochał się w tym stylu tańca i zapisał na wszelkie możliwe kursy aby ćwiczyć do perfekcji kroki i figury taneczne. Niezwykle szybkie tempo nauki sprawiło że już w 2007 roku rozpoczął prowadzenie kursów salsy w parach, szlifując swój warsztat już nie tylko jako tancerz, ale także jako nauczyciel. Karol próbował różnych stylów tańca i tak odnalazł swoją drugą miłość – bachatę. Współzałożyciel i choreograf pierwszych formacji bachaty, wraz ze swoimi podopiecznymi występował na różnych scenach nie tylko w Polsce, ale także za granicą. Wielu z jego kursantów to dzisiaj zaawansowani tancerze, a cześć z nich prowadzi swoje kursy.

Jak sam mówi, nie lubi podziału bachaty oraz salsy na style i stara się tańczyć klasycznie. Uwielbia uczyć i przekazywać zdobytą wiedzę, a najwięcej satysfakcji daje mu widok kursantów, których udało mu się zarazić tańcem i którzy robią postępy na parkiecie. Karol prowadzi zajęcia z charyzmą, podkreślając że najważniejsza jest zabawa, interakcja z kursantami, iskra sprawiająca, że kiedy już zaczniesz tańczyć, nie możesz przestać.

Pytany o złoty środek dzięki któremu można uzyskać szybkie efekty w nauce, odpowiada: „Jesteśmy tym, co powtarzamy. Doskonałość nie jest aktem, lecz nawykiem.” Arystoteles.

Spotkaj się ze mną na : grafik