Katarzyna Pruzińska

Swoją przygodę z tańcem rozpoczęłam w wieku 15 lat nauką tańca irlandzkiego. Właśnie wtedy po raz pierwszy miałam okazję wziąć  udział w zawodach tanecznych oraz sprawdzić się na scenie. On tamtego momentu taniec jest nieodłączną częścią mojego życia. To był dopiero początek mojej tanecznej drogi – chcąc cały czas się rozwijać poszerzałam swoje umiejętności o nowe style takie jak balet, jazz, taniec współczesny, step, oraz akrobatyka. Salsa pojawiła się w moim życiu w 2010r, zupełnie niespodziewanie i od razu wiedziałam że to właśnie TO. Bardzo szybko trafiłam do formacji tanecznych z którymi miałam okazję uczyć się i występować na wielu ogólnopolskich i zagranicznych festiwalach tj. Warsaw Salsa Festival, Berlin Salsa Festival, SummerSalsa Festival, Salsa Spring Break.

Taniec jest dla mnie sposobem na wyrażenie swoich emocji. W tańcu czuje wolność, ogromną radość oraz nieograniczone możliwości na pokazanie tego jaka jestem. Oprócz tego taniec daje mi możliwość ciągłego rozwoju, poznawania swoich ograniczeń oraz przezwyciężania ich. Bez tańca na pewno nie byłabym tą samą osobą którą jestem teraz.

W Warsaw Salsa Club uczę salsy –  jest to taniec który pozwala przede wszystkim na świetną zabawę i interakcję między partnerami. Bardzo lubię w tym stylu to, że jest niezwykle użytkowy i można go dowolnie wykorzystać podczas tańca przy dowolnym rodzaju muzyki.

Na zajęciach ważne jest dla mnie aby dotrzeć do każdego kursanta. Wszystkie składowe tańca są dla mnie ważne, a ponieważ każda grupa jest inna zawsze staram się dopasować przerabiany materiał aby był odpowiedni dla danej grupy a wszystko zawsze z dużą dawką uśmiechu. 

Moje największe osiągnięcie: gdy widzę błysk w oku i uśmiech moich wychowanków podczas tańca i gdy widzę jakie robią postępy. Cieszę się gdy widzę że udało mi się zaszczepić w kimś miłość do tańca.

Poza nauką kroków i techniki w tańcu nigdy nie powinniśmy zapominać o jednej i najważniejszej zasadzie: „ It’s all about fun”.

Spotkaj się ze mną na : grafik