Magda Grabowska

Przygodę z salsą zaczęłam od zwykłego kursu, na który trafiłam w wieku lat 17. Wraz z umiejętnościami tanecznymi, rozwijanymi pod okiem najlepszych instruktorów, rodziła się moja miłość do gorących, latynoskich rytmów. Potem przyszedł czas na bachatę, kizombę i tango argentyńskie… Możliwość ciągłego odkrywania nowych rzeczy jest dla mnie nieustającym źródłem satysfakcji i motywacji. A wszystko po to by móc swoją wiedzę i umiejętności przekazywać innym.

Taniec to dla mnie świetny sposób na relaks ale i jedna z najciekawszych form komunikacji. To rozmowa między partnerem i partnerką… tylko bez słów. To w jaki sposób się poruszamy, jaki mamy kontakt z ciałem swoim i partnera, jak interpretujemy muzykę… Możliwości jest wiele i to jest właśnie to co mnie fascynuje.

W Warsaw Salsa Club uczę salsy (on1) i bachaty w parach oraz prowadzę zajęcia dla Pań – bachata solo i salsa ladies styling. Otwarcie przyznam, że moje serce jest rozdarte między te dwa style i pewnie długo tak jeszcze pozostanie… Salsa daje mi mnóstwo energii, możliwości wyrażenia siebie i swoich uczuć w danym momencie, a w połączeniu z interpretacją muzyki potrafi wyzwolić. W przypadku bachaty skupiam się na interakcji między partnerami i ruchach ciała, które pokażą co w nas drzemie – czasem jest wesoło, lirycznie, a czasem bardzo sensualnie… 😉

Na zajęciach dążę do szybkiego zintegrowania grupy (wyjścia integracyjne obowiązkowe!), dzięki czemu nauka jest przyjemniejsza, a postępy pojawiają się znacznie szybciej. Na moich zajęciach każdy znajdzie coś dla siebie – dla jednych to będzie technika (która jest dla mnie bardzo ważna), dla innych interpretacja muzyki i figurki, a jeszcze innych – dobra zabawa. Grunt to zachować odpowiednie proporcje!

W przypadku zajęć solowych – niezależnie czy to salsa czy bachata – zależy mi by każda z Pań wyzwoliła swoją kobiecość – odkrywała ją i rozwijała, a następnie znalazła swój własny, unikalny styl. Staram się w ten sposób budować u Kursantek większą pewność siebie, zwiększać ich świadomość ciała i poprawiać grację ruchów, co procentuje nie tylko w tańcu, ale i w życiu prywatnym. Najlepsze uczucie to patrzeć jak niektóre z Was po prostu rozkwitają! I to po kilku zajęciach! Dzięki Wam robię to już od 8 lat…

Moje osiągnięcia to osiągnięcia moich kursantów i pasja z jaką doskonalą swoje umiejętności. Czasami uczeń przerośnie mistrza… dlatego niektórych z nich możecie dziś spotkać wśród najlepszych warszawskich salseros, którzy przekazują tę pasję dalej.

Spotkaj się ze mną na : grafik