Maria Alpas

Maria już od dziecka miała styczność z tańcem, chętnie poznawała różne style taneczne jak jazz, taniec towarzyski, dancehall czy hip-hop.
W 2013 roku rozpoczęła się jej przygoda z tańcami socjalowymi. Od tego czasu nieprzerwanie inwestuje w swój rozwój taneczny. Zaczynała od salsy u Ani Chagowskiej i dzięki niej zgłębiła tajniki pracy z ciałem, występowała z grupą choreograficzną Jacentego i Mariki Matys, przez dwa lata zdobywała doświadczenie jako instruktorka salsy pod okiem Matysów. W międzyczasie do jej pasji tanecznych dołączył zouk brazylijski, w którym pokochała swobodę ruchu i niesamowite flow, które współtworzy się z partnerem.
Kolejne zmiany przyniosła podróż do Paryża. Tam zainspirowała ją niesamowita muzykalność tancerzy i różnorodność styli. Od tego czasu niezmiennie rozwija się w dziedzinie Kizomby i Urban Kiz. Asystowała gwiazdom sceny kizombowej jak Albir Rojas, Enah Lebon, Laurent Yìshù czy Oncle Kani. Prowadzi zagraniczne warsztaty zarówno z Kizomby jak i Urban Kiz. Współpracuje m.in. z Donaldem Wilsonem, Tresorem, Ti Woshem i Na Passadą.
Maria uwielbia pracę z ciałem, cały czas chce się rozwijać zarówno pod względem tanecznym jak i pedagogicznym i chce się dzielić z ludźmi swoją pasją, dobrą energią i uśmiechem na zajęciach!
Jeśli masz ochotę dowiedzieć się więcej, osobiście o coś zapytać czy obejrzeć filmiki z jej udziałem, zapraszamy do odwiedzenia jej profilu na instagramie: https://www.instagram.com/mariaalpaskiz/.

Spotkaj się ze mną na : grafik