Maria Małaszkiewicz

Dyplomowany Instruktor Rekreacji Ruchowej o specjalności Taniec (Certyfikat nr.13981 / PAS / 2012). Instruktor tańca od 7 lat, w Warsaw Salsa Club od 4 lat. Warsztat taneczny Maria szlifowała pod okiem takich gwiazd jak Eddie Torres, Magna Gopal, Hamidine Thiam, Johny Vasquez, Melissa Rosado, Alexis Ruiz, Santo Rico, Yamullee, Super Mario, Mykel Fonts, Olivier Pineda, Alien Ramirez oraz na wielu festiwalach i warsztatach w Polsce i za granicą.

Uczestnikami jej zajęć są zarówno juniorzy, jak i seniorzy. W roku szkolnym 2015/2016 przeszła kurs zorganizowany przez Fundację „Vis Maior” i jako instruktor Warsaw Salsa Club prowadziła zajęcia dla osób niewidomych i słabo widzących. Celem zajęć było usprawnienie koordynacji ruchowej w nieznanej przestrzeni z wykorzystaniem elementów echolokacyjnych, co sprzyja zapobieganiu wykluczeniu społecznemu osób z niepełnosprawnością wzroku.

Do swoich najważniejszych osiągnięć oprócz udokumentowanych kompetencji instruktorskich potwierdzonych dyplomem Maria zalicza zdobyty certyfikat choreoterapii, główną partię solową w pokazie Montuno Street, gdzie zaprezentowała nie tylko swoje taneczne umiejętności, ale również elementy rzemiosła aktorskiego rzemiosła. Kolejnym sukcesem był zrealizowany projekt grupowy dla osób niedowidzących i niewidomych. Natomiast w 2016 roku jej choreografia zdobyła I miejsce w XII Wawerskim konkursie tańców dyskotekowych.

Sama mówi o sobie: „Ruch jest dla mnie pasją, energią i radością, którą chciałabym się podzielić ze wszystkimi. Potrafię udowodnić, że każdy czuje muzykę i nawet najmniejszy krok postawiony z uczuciem staje się tanecznym preludium. Na zajęciach najważniejsza jest dla mnie radość, jaką budzi rytm i melodia oraz uśmiech pojawiający się na twarzach adeptów sztuki tanecznej, kiedy płynność ruchu w rytmie clave staje się podświadomym działaniem. Dlatego na moich zajęciach można oderwać się od codzienności i otworzyć na nowe wyzwania”.

W trakcie całej przygody z tańcem przyświecają Marii słowa Marthy Graham: „Dance is the hidden language of the soul” (taniec jest ukrytym językiem duszy…). Dlatego na jej zajęciach można oderwać się od codzienności i otworzyć na nowe wyzwania.

Spotkaj się ze mną na : grafik