Damian Ratajczak

Z zawodu jest programistą, jednak to taniec zawładnął jego sercem i życiem. Można by go nazwać tanecznym człowiekiem-orkiestrą, gdyż oprócz bycia instruktorem jest organizatorem licznych imprez i wyjazdów tanecznych. Jeśli tego byłoby mało, Damian założył jeden z najbardziej rozpoznawalnych w polskim środowisku bachatowym teamu DJ-skiego Sensual Experience. Prawdziwą jego dumą jest natomiast prowadzona wraz z przyjacielem pierwsza w Polsce męska formacja bachatowa – Chicos Malos!
Damian zaczął tańczyć dopiero na studiach i nikt (nawet on sam) nie wróżył mu tanecznej kariery – chociażby z powodu dwóch lewych nóg i totalnego braku poczucia rytmu. Towarzyszyły mu także problemy zdrowotne, przez które w pewnym okresie jego życia zdecydowanie bliżej było mu do jazdy na wózku inwalidzkim niż do chodzenia, a co dopiero do tańca. Życie potrafi jednak zaskakiwać. Okazało się, że dla pasji nie ma rzeczy niemożliwych – zwłaszcza gdy jest się odpowiednio zdeterminowanym i trafi się na instruktorów zarażających taneczną zajawką.
Przygodę z tańcem Damian rozpoczął od salsy kubańskiej i bachaty, ale w pewnym momencie zrozumiał, że sam taniec w parze to dla niego za mało. Zaczął szukać inspiracji i nowych przestrzeni ruchowych w stylach solowych: reggaetonie, jazzie, tańcu współczesnym. Zaowocowało to u niego rozwojem w nietypowych fuzjach stylów (Urban Bachata, Sensual Impro), które obecnie promuje w polskim środowisku tanecznym. Mimo ciągłego rozwoju i poszukiwania kolejnych wyzwań cały czas pokazuje, że w tańcu najważniejsze jest czerpanie z niego ogromnych pokładów szczęścia, którymi dzieli się z otaczającymi go ludźmi w myśl słów: „Póki żyjesz – tańcz, bo póki tańczysz – żyjesz”.

Spotkaj się ze mną na : grafik